در حال پیگیری
گاهشمار وعده ها
زمان اعلام وعده بعد از انتخابات

پرداخت بدهی دولت به پیمانکاران

همرسانی

با توجه به دولتی بودن اقتصاد ایران و اینکه نزدیک به ۸۰ درصد منابع اقتصادی ایران در دست دولت قرار دارد، مشتری اصلی پیمانکاران اقتصادی که در حوزه های مختلف (مانند عمران شهری  سد و جاده سازی و آب و برق و انرژی ) فعالیت می کنند. نهادها و وزارتخانه های دولتی هستند. در سالهای اخیر به خاطر کسری بودجه دولت، و توجه دولت به پرداخت یارانه ها و عدم وجود یک مکانیزم قضایی و قانونی برای الزام دولت به پرداخت بدهی هایش ، تعداد زیادی از پیمانکاران در  پروژه های بزرگ دولتی  با مطالبات پرداخت  نشده مواجه شده اند که در برخی از حوزه ها از جمله پیمانکاران آب و برق تعداد زیادی از آنها ورشکست شدند. و عملا در دوسال آخر دولت  احمدی نژاد  اکثر پروژه های عمرانی  به حالت نیمه تعطیل در آمدند.

دولت احمدی نژاد که  بیشتر سیاستهای پوپولبستی را دنبال می کرد در دو سال اخر منابع مربوط به پرداخت پیمانکاران را صرف پرداخت یارانه ها کرد. دولت روحانی برای جلوگیری از ورشکستگی بیشتر پیمانکاران و تشویق آنها به حضور در پروژه ای اقتصادی و تکمیل پروژه  سعی بر تغییر رویه نموده است.


منبع: http://www.tasnimnews.com/Home/Single/230010

گاهشمار وعده ها

تغییرات اعمال شده بر این وعده را دنبال کنید

تیر ۲۱
۱۳۹۳

دولت در مصوبه خود كه با امضاي معاون اول ابلاغ شده است، اعلام كرده كه بدهي قانوني شركت‌هاي تابع و وابسته وزارت نيرو به اشخاص حقيقي و حقوقي و تعاوني تا سقف پنج هزار ميليارد ريال با اعلام وزير نيرو با بدهي همان اشخاص بابت اقساط واگذاري به صورت جمعي ـ خرجي تسويه مي‌شود.

منبع: http://www.etemadnewspaper.ir/Released/93-04-21/133.htm#282199
مرداد ۱۵
۱۳۹۵

بلندپروازی وزارت راه با اسناد خزانه / تمام بدهی‌ها تسویه می‌شوند

منبع: http://isna.ir/news/95050108895/بلندپروازی-وزارت-راه-با-اسناد-خزانه-تمام-بدهی-ها-تسویه-می-شوند