محقق شده
زمان اعلام وعده قبل از انتخابات

مهار تورم

همرسانی

به روز رسانی (بهمن ۹۲) مهار تورم پیش و پس از انتخابات همواره در صدر وعده‌های حسن روحانی بود. او در‌‌ گزارش ۱۰۰ روزه‌اش، از هدف دولتش برای رساندن نرخ تورم به ۳۵ درصد در پایان امسال و تحقق تورم ۲۵ درصدی در پایان سال آینده خبرداد. چندی پیش محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت از موفقیت دولت در تحقق این وعده خبر داد. بر اساس گزارش‌های آماری بانک مرکزی و مرکز آمار ایران که در ماه‌های اخیر به طور منظم منتشر می‌شوند ادعای سخنگوی دولت درباره کنترل شتاب تورم را تایید می‌کنند. از این رو گروه تحقیق روحانی‌سنج وضعیت پیگیری این وعده‌ی روحانی را به «محقق شده» تغییرمی دهد. لازم به ذکر است که نظارت بر وضعیت اقتصاد و تورم ایران از سوی گروه تحقیق ادامه خواهد یافت و چنانچه تغییرات منفی مشاهده شود طبعا در وضعیت این وعده در روحانی‌سنج  نیز تاثیر خواهد داشت.

http://goo.gl/MrrZP4

 

روحانی راه‌ حل اصلی کنترل تورم را مهار نقدینگی و رفع موانع تولید عنوان کرده است.

به روز رسانی:  یکی دیگر از وعده‌های اقتصادی حسن روحانی مهار تورم بود. همچنین سیاست‌های اعلام شده از سوی علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی و محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی رییس جمهوری، مهار تورم از اهداف اصلی دولت است بنا بر آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی و همچنین مرکز آمار ایران، دولت حسن روحانی توانسته «روند افزایشی» نرخ تورم را در پایان مهرماه کاهش دهد.

روحانی‌سنج این وعده حسن روحانی را به «در حال پیگیری» ارتقا می‌دهد. با این تاکید که بنا بر گفته خود مقام‌های اقتصادی دولت یازدهم مهار نرخ تورم در کوتاه مدت امکان پذیز نیست اما دولت موفق شده از شتاب افزایش نرخ تورم جلوگیری کند۰


منبع: http://isna.ir/fa/news/92032716126/همه-وعده-های-اقتصادی-روحانی-در-دولت-تدبیر